wholesale jerseys wholesale jerseys china wholesale nfl jerseys from china wholesale jerseys free shipping wholesale nfl jerseys online coach outlet coach handbags outlet coach handbags outlet michael kors handbags outlet michael kors handbags outlet michael kors outlet
Bilgi
Ürünlerimizin Besin Değerleri

Fındık, fıstık, ceviz, susam ve bunun gibi yiyecekler besin grupları arasında “yağlı tohumlar “ olarak adlandırılır. Bu besinler daha çok çerez olarak tüketilmeleri yanında yiyeceklerimize lezzet verici olarak kullanılır.

Fındık, fıstık, ceviz ve susam diğer yağlı tohumlar gibi  enerji (kalori), protein, yağ, B vitaminleri (B2, Niasin), mineraller (Demir, Kalsiyum, Magnezyum, Çinko) ve fosfordan zengindir. Bu içeriğinden dolayı adı geçen yiyecekler ergenlik, gebelik ve emziklik dönemlerinde artan enerji ve mineral gereksinimini karşılamada özellikle anemiyi (kansızlığı) önlemede yardımcıdırlar.  Aynı besinler doymamış yağ, E vitamini ve flavonoidleri (*) de yüksek oranda içermeleri nedeni ile kroner kalp hastalığı ve kanser riskini azaltır.

Ana maddesi %67 fındık, fıstık, susam olan Tempo Şekerleme ürünleri, yağlı tohumların taşıdığı  bütün üstün beslenme özelliklerine sahiptir. Yine aynı bu ürünler, uygun kullanılmadığı takdirde insan sağlığına zararları çeşitli araştırmalarla ispatlanmış olan herhangi bir katkı maddesi içermez. Bundan dolayı da herhangi bir toksit ve kanserojen etkisi yoktur.

Üstün besleyici özelliği ve üretim koşullarına dayanarak KROKANLARIN;

1-   » Okul çocukları ve gençleri,
      » Sporun herhangi bir dalı ile uğraşanlar
      » Ağır işte çalışanlar
      » Gebe ve emziren kadınlar tarafından rahatlıkla kullanılabileceği hatta ideal olacağı söylenebilir.

2- Kolay taşınabilir özelliğinden dolayı okul çocuklarının beslenme çantalarının süt, ayran, meyve gibi yiyeceklerle birlikte vazgeçilmez çeşidi olabilir.

3- Özellikle büyük şehirlerde çalışan kişiler için dışarıda yemek yemek bir zorunluluktur. Oysa dışarıda zaman ve ekonomik açıdan uygun olamayabileceği gibi çoğu zaman sağlıklı besinler bulmak bile olanaksızdır. Bu durum KROKAN evden getirilen peynirli sandviç + meyveden oluşan bir öğle yemeğini tamamlayıcısı olabilir. Yine bir ikindi öğününde nescafeyle birlikte doyurucu ve / veya keyif verici bir besin olarak düşünülebilir.

*FLAVONOİD: Tohumlarda, sebze, meyvelerde ve içeceklerde yaygın olarak bulunan doğal pigmentlerdir. Hücreyi obsidasyon stresine karşı korur (hücreyi zararlara karşı korur, dolayısıyla kanser riskini azaltır), kepiller hassasiyeti (kırgınlığı ) azaltır.
Tempo Şeker © 2014. Tüm Hakları Saklıdır.